جمعه 22 آذر 1398 15 ربيع الثاني 1441 13 دسامبر 2019
تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1398
کد 56

شهرک صنعتی ورزقان از شهرک‌های فعال استان است.

فرماندار ورزقان گفت: در سال ۹۵ تعداد واحدهای صنعتی فعال در شهرک صنعتی ورزقان ۳ مورد بود که هم‌اکنون این تعداد به ۱۹ واحد افزایش یافته است.
 حسن یحیوی امروز در جلسه کارگروه رفع موانع تولید شهرستان، با تاکید بر اینکه دولت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت می‌کند افزود: در طول ۲ سال گذشته با هماهنگی‌های صورت گرفته و تلاش مسئولین مربوطه شهرک صنعتی از حالت راکد خارج و جز شهرک‌های فعال استان شده است.
 
وی افزود: کلیه زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرک صنعتی موجود ورزقان تامین شده و از این حیث مشکلی برای سرمایه‌‌گذاری وجود ندارد.
 
فرماندار ورزقان، از معافیت مالیاتی بلندمدت برای شرکت‌های فعال در شهرک صنعتی ورزقان خبر داد و اظهار داشت: عمده فعالیت‌ واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی ورزقان مربوط به اقلام مصرفی معدن مس سونگون، مواد خوراکی و ... است.
 
وی از راه‌اندازی شهرک صنعتی و تخصصی مس ورزقان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این شهرک که هم‌اکنون مراحل تملک اراضی مورد نیاز را طی می‌کند ضمن ایجاد فرصت‌های شغلی بسیار  و رونق اشتغال کمک شایانی به توسعه شهرستان و استان خواهد کرد.
 
نیرومند مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز در این جلسه ضمن تشکر از حمایت‌های مسئولین ارشد شهرستان از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران، گفت: در مدت ۲ سال گذشته با تلاش‌های فرماندار و نماینده شهرستان برای ایجاد اشتغال شاهد افزایش تقاضا در شهرک ورزقان بودیم علی‌رغم اینکه در بسیاری از شهرک‌ها تقاضای برای زمین و سرمایه‌گذاری وجود ندارد.
 
در این جلسه مدیران و نمایندگان واحدهای فعال سهرک صنعتی ورزقان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند و پس بحث و بررسی تصمیمات لازم برای رفع مشکلات اتخاذ گردید.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 خرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان