جمعه 31 خرداد 1398 17 شوال 1440 21 ژوئن 2019
تاریخ : دوشنبه 30 مهر 1397
کد 31

عملیات آسفالت ریزی در 26 روستای بخش مرکزی پایان یافته/ انجام پروژه عمرانی در تمامی روستاها بخش

بخشدار مرکزی ورزقان گفت: عملیات آسفالت ریزی در 26 روستای بخش پایان یافته و در تمامی روستاهای دارای سکنه بخش پروژه عمرانی اجراشده است.
فرماندار شهرستان ورزقان در نشست مشورتی با دهیاران بخش مرکزی شهرستان، ضمن خسته نباشید گویی به دهیاران برای تلاش شبانه‌روزی در جهت عمران‌آبادانی روستاها، گفت: در سایه وحدت و همدلی بین مردم و مسئولین و مسئولین با یکدیگر هم‌اکنون شهرستان ورزقان در مسیر توسعه شتابی قرارگرفته و آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان به‌ حداقل کاهش داشته است.
وی نقش آموزش را در توسعه جوامع بسیار مهم ارزیابی کرد و خواستار استمرار برگزاری کلاس‌های آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در روستاها و گسترش حوزه‌ آموزش‌های ارائه‌شده تأکید کرد.
حسن یحیوی همچنین از طرح‌های اشتغال‌زایی دولت محترم تدبیر و امید و اعطای تسهیلات کم‌بهره به طرح‌های اشتغال‌زای روستایی خبر داد و گفت: توسعه صنعت گردشگری در قالب واحدهای بوم گردی نیز ازجمله مواردی است که می‌تواند در افزایش میزان درآمد روستائیان مؤثر باشد.
بخشدار مرکزی شهرستان ورزقان با اشاره به زیرسازی و آسفالت‌ریزی معابر 26 روستای بخش مرکزی از محل قیر رایگان توسط دهیاری‌ها، گفت:  این حجم آسفالت‌ریزی که قریب 300 هزار مترمربع بوده در شهرستان و استان بی‌سابقه بوده است.
وی افزود: در سال جاری تقریباً در همه روستاهای دارای سکنه بخش مرکزی توسط بخشداری، دهیاری‌ها و مشارکت بخش خصوصی، شوراها و مردم پروژه‌های عمرانی اجراشده و یا در حال اجرا است.
میکائیلی انجام این حجم پروژه‌ها را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی دانسته و گفت: که تحقق این امر در سایه توجهات و سیاست‌های محرومیت‌زدایی دولت محترم تدبیر و امید و حمایت‌های فرماندار و نماینده مردم شریف شهرستان، اعضای شورای اسلامی و همراهی اهالی روستاها محقق شده است.
وی با اشاره به اینکه معدن مس سونگون ورزقان نیز در تأمین مصالح پروژه‌های عمرانی دهیاری‌ها مساعدت داشته است، از مساعدت‌های مهندس شریفی مدیرعامل مجتمع تشکر نموده و افزود: ارزش ریالی قیر رایگان اختصاصی دولت محترم به دهیاری‌های بخش مرکزی بیش از 150 میلیارد ریال است.
میکائیلی همچنین با اشاره به اهمیت مدیریت منابع مالی در بهبود شرایط عمرانی روستاها، گفت: امور مالی دهیاری‌های بخش مرکزی جز شفاف‌ترین وبرترین امور مالی‌ دهیاری‌های سطح استان است که در همین راستا از سوی مدیرکل امور روستایی استانداری نیز موردتقدیر قرارگرفته‌اند.
 
بخشدار مرکزی ورزقان برگزاری کلاس‌های مهارت‌آموزی برای مردم روستاها و دهیاران(110 هزار نفر ساعت) با هماهنگی بخشداری و مشارکت دهیاری‌ها و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و کلاس‌های پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی با همکاری نیروی انتظامی را دیگر خدمات ارائه‌شده در بخش دانست.
وی در پایان از حمایت‌های مهندس یحیوی فرماندار شهرستان، مهندس علیزاده نماینده شهرستان، و همکاری همکاران بخشداری و فرمانداری و فرماندهی انتظامی و سایر ادارات مرتبط تشکر کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان ورزقان نیز در این جلسه ضمن تشکر از همکاری دهیاران و مردم با نیروی انتظامی که موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و کشف جرم در شهرستان شده است؛ همکاری هرچه بیشتر مردم را با نیروی انتظامی خواستار شد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 30 مهر 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان