پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 11 تير 1401
کد 270

توسعه معادن با حفظ محیط زیست/ جنگل‌کاری مس سونگون در محدوده جنگل‌های ارسباران

فرماندار وزقان گفت: سازمان‌های محیط زیست، منابع طبیعی و مجتمع مس سونگون همه برای رفاه و زندگی بهتر بشر تلاش می‌نمایند؛ بنابراین باید در اقدامی هماهنگ توسعه معادن با لحاظ مسائل زیست محیطی و استفاده از تکنولوژی و دانش روز صورت گیرد.
مهندس نعمتی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان که با هدف هماهنگی برای احداث سایت دو منظوره اطفای حریق جنگل و مرتع و امداد و نجات کوهستان جنگل‌های ارسباران، در محل مجتمع مس سونگون برگزار شد؛ از اجرایی شدن این سایت با پیگیری‌های ویژه استاندار آذربایجان شرقی در آینده نزدیک خبر داد.
 
وی با اشاره به تخریب بخشی از منابع ملی در اثر معدن کاری و سایر عوامل انسانی و طبیعی از کاشت 400 هکتار جنگل در محدوده جنگل‌های ارسباران توسط مجتمع مس سونگون و با نظارت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد.
 
فرماندار شهرستان ورزقان با تاکید بر اهمیت بالای جنگل‌های ارسباران به عنوان یک ذخیره‌گاه ارزشمند، آتش‌سوزی را یکی از چالش‌های پیش روی جنگل‌ها و مراتع ارسباران عنوان کرد.
 
وی افزود: امروزه اهمیت منابع طبیعی و محیط‌زیست به‌ویژه در حوزه جنگل‌های ارسباران بر کسی پوشیده نیست و مجتمع مس سونگون نیز به مسائل زیست محیطی نگاه مثبتی دارد و در این راستا اقدامات شایسته‌ای را در دستور کار دارد.
 
نعمتی تغییر نگرش برای انجام کار جمعی و هم‌افزایی را راهکاری مناسب برای بهره‌برداری درست و بهینه از همه منابع برای رفاه و سعادت جامعه بشری عنوان کرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 11 تير 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان