پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 30 خرداد 1401
کد 267

حضور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه اشتغال و حمایت از تولید ارزشمند است

فرماندار ورزقان گفت: دستگاه‌های اجرایی باید در کنار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و بنیاد برکت برای حمایت از تولید و اشتغال به صورت روستا محور حضور موثر داشته باشند.
مهندس نعمتی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان ورزقان با اشاره به نام‌گذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» خواستار اهتمام ویژه دستگاه‌های اجرایی برای تحقق شعار سال شد.
 
وی استفاده از ظرفیت مردم و حمایت‌ از طرح‌های مردمی در حوزه تولید و اشتغال را دیدگاه مهم دولت سیزدهم برشمرد و حضور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خیمنی (ره) در حوزه اشتغال آفرینی و تولید در شهرستان ورزقان بسیار ارزشمند قلمداد کرد.
 
فرماندار ورزقان با اشاره به اینکه تسهیل‌گران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال گذشته در 14 روستا نسبت به تسهیل‌گری برای ارائه تسهیلات بانکی اقدام نموده‌اند، اظهار داشت: صنایع تبدیلی کشاورزی، گیاهان دارویی و گردشگری از جمله ظرفیت‌های شهرستان ورزقان برای ایجاد اشتغال در قالب واحدهای خرد است.
 
وی ارائه تسهیلات به طرح‌های تولیدی در روستاها را منوط به تشکیل صندوق‌های روستایی با مشارکت اهالی دانست و همکاری بیش از پیش شوراهای اسلامی و دهیاران را برای موفقیت این طرح به صورت روستا محور‌ ضروری برشمرد.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان ورزقان، افزود: انتظار داریم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در زمینه محرومیت‌زدایی به‌ویژه ساخت مدارس در این شهرستان نیز مساعدت‌های لازم را داشته باشد. 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 30 خرداد 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان