پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 28 خرداد 1401
کد 265

تغییر شیوه‌های‌ زندگی برای سازگاری با محیط‌زیست ضروری است/ سایت اطفای حریق جنگل‌های ارسباران به زودی اجرایی می‌شود

فرماندار ورزقان گفت: به منظور صیانت و حفاظت از منابع سرشار طبیعی و زیست محیطی که لازمه نسل آینده برای زندگی بهتر است باید شیوه‌های کنونی زندگی خود را در قبال مسائل زیست محیطی تغییر دهیم.
مهدی نعمتی در کارگاه آموزشی مدیریت حریق در جنگل‌های دیزمار و ارسباران با مشارکت جوامع محلی که با حضور مسئولین شهرستانی و استانی و دهیاران و شوراهای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: گذشتگان بهتر و بیشتر از نسل حاضر ما در نگهداشت منابع طبیعی و محیط‌زیست تلاش‌ کرده و این امانت را به خوبی در اختیار ما قرار داده‌اند ولی در مقابل ما میهمان شایسته‌ای برای زمین نبوده و در حفاظت از این میراث ماندگار و انتقال آن به نسل‌های آینده موفق عمل نکرده‌ایم.
 
وی عدم آگاهی مردم در خصوص مسائل زیست محیطی، فعالیت صنایع آلاینده و پلاستیک را از جمله عوامل مهم در آلودگی‌های محیط‌زیست دانست و گفت: آموزش به عنوان یک اصل مهم در صیانت از محیط‌زیست نقش اساسی دارد و برگزاری کارگاه‌های این چنین می‌تواند در گسترش فرهنگ صیانت منابع سرشار طبیعی و بهبود شرایط زندگی نسل بشر مؤثر باشد.
 
فرماندار ورزقان با قدردانی از تلاشگران عرصه حفاظت از محیط‌زیست به‌ویژه در شهرستان ورزقان و منطقه ارسباران از شروع عملیات اجرایی سایت اطفای حریق جنگل‌های ارسباران در آینده نزدیک خبر داده و از پیگیری‌های استاندار آذربایجان شرقی، نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی و امام‌جمعه ورزقان در این خصوص قدردانی کرد.
 
در پایان این کارگاه آموزشی که امام‌جمعه ورزقان، نماینده مردم ورزقان در مجلس، مدیرکل محیط‌زیست آذربایجان شرقی، روسای ادارات محیط‌زیست شهرستان‌های ارسباران و دهیاران شوراهای اسلامی نیز حضور داشتند مسئولین ارشد شهرستان با اهدا لوحی از تلاش‌های محمدهادی محیط‌بان نمونه استانی قدردانی کردند. 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 28 خرداد 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان