پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 10 خرداد 1401
کد 260

فرماندار شهرستان ورزقان :

همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره فرهنگی ورزشی «جام ستارخان»

فرماندار شهرستان ورزقان گفت: با تأکید بر اینکه باید در جهت حفظ سلامت جسمی، روحی و فکری مردم تلاش شود گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی باید برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد بزرگ فرهنگی ورزشی کمک نموده و امکانات خود را در اختیار مجموعه‌های مربوطه شهرستان قرار دهند.
مهدی نعمتی در جلسه هماهنگی جشنواره سوارکاری «جام ستارخان» با اشاره به اهمیت این جشنواره اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و ورزشی موجب ایجاد نشاط و شادی برای خانواده‌ها در جامعه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید در جهت حفظ سلامت جسمی، روحی و فکری مردم تلاش شود گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی باید برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد بزرگ فرهنگی ورزشی کمک نموده و امکانات خود را در اختیار مجموعه‌های مربوطه شهرستان قرار دهند.

فرماندار شهرستان ورزقان با اشاره به ایجاد وقفه دو ساله در برگزاری این جشنواره ابراز داشت: متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا، این رویداد در سا‌ل‌های گذشته برگزار نشد ولی امسال با کمک خداوند متعال و درایت دولت سیزدهم در امر واکسیناسیون، می‌توانیم شاهد برگزاری این جشنواره باشیم.

نعمتی، برگزاری بازی‌های بومی و محلی در کنار سوارکاری را موجب پویایی و ماندگار شدن این بازی‌ها دانست و گفت: جهت برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر این رویداد در شأن مردم منطقه و استان، باید تمهیدات لازم برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در این منطقه انجام پذیرد.

وی با ذکر این‌که پیشینه‌ی اسب‌سواری در منطقه گویای اهمیت برگزاری جشنواره «جام ستارخان» است تصریح کرد: تشکیل کمیته‌های مربوطه زیرنظر ستاد برای برگزاری مناسب این جشنواره ضروری است و با توجه به حضور گرم مردم بعد از دو سال، رفاه مردم باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار شهرستان ورزقان؛ رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این جشنواره با وجود فروکش شدن تَب ویروس کرونا را الزامی دانست و افزود: برنامه‌های جنبی مانند مسابقه عکاسی، بازارچه صنایع‌دستی و ارائه غذاهای بومی و محلی با تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب می‌تواند در برگزاری هرچه بهتر جشنواره سوارکاری «جام ستارخان» و شناساندن توانمندی های منطقه مؤثر باشد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 10 خرداد 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان