پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
کد 255

ارائه خدمات بنیاد مسکن در بخش خاروانا تسهیل می‌شود/ 60 هزار مترمربع آسفالت‌ریزی در معابر روستایی ورزقان

جلسه شورای مسکن شهرستان ورزقان با حضور فرماندار این شهرستان و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باهدف تسهیل در شرایط مقام سازی واحدهای مسکونی و عمران و آبادانی روستاها برگزار شد.
مهدی نعمتی در جلسه شورای مسکن شهرستان ورزقان از تخصیص اعتبار 75 میلیارد ریالی برای بهسازی و آسفالت‌ریزی معابر روستایی این شهرستان خبر داد و افزود: مدیرکل محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی طی دیداری اخیری که با ایشان داشتیم این مبلغ را برای آسفالت‌ریزی معابر هفت روستا اختصاص داده و دستور بازنگری طرح هادی بیش از 30 روستا را صادر نمودند که خوشبختانه این طرح‌ها در بسیاری از نقاط شهرستان در دست اجرا است.
وی با اشاره به این‌که با همکاری دهیاران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بیش از ۶۰ هزار مترمربع آسفالت‌ریزی در معابر روستایی ورزقان انجام می‌گیرد، اظهار داشت: با عنایت به اینکه بیش از 80 درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن‌اند، متأسفانه روستاهای شهرستان به‌ویژه در بخش خاروانا آن‌گونه که باید توسعه می‌یافتند؛ نیافته‌اند که این امر نیازمند توجه بیش‌ازپیش مدیران محترم استانی و مشارکت اهالی در اجرای طرح‌های عمرانی است.
فرماندار شهرستان ورزقان، با تأکید بر وضعیت مطلوب بخش مرکزی شهرستان در بهسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی، افزود: روستاهای بخش خاروانا عمدتاً در مناطق صعب‌العبور قرارگرفته و در مقام سازی واحدهای مسکونی وضعیت مطلوبی ندارند که برای بهبود شرایط استقرار نیروهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش خاروانا باهدف تسهیل در ارائه خدمات به مردم و متقاضیان ضروری است.
وی از آمادگی و همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی برای تسریع در ارائه خدمات و تسهیل درروند مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی با لحاظ شرایط بخش خاروانا با لحاظ شرایط منطقه تشکر کرد و افزود: وضعیت نامناسب راه‌های ارتباطی بخش خاروانا موجب افزایش هزینه‌های مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی و اجرای پروژه‌های عمرانی در بخش خاروانا می‌شود که این امر نیازمند توجه مدیران محترم استانی است.
نعمتی ادامه داد: شاخص‌های برخورداری بخش خاروانا نسبت به بخش مرکزی پایین‌تر است به‌طوری‌که تنها 22 درصد از مساکن روستایی این بخش مقاوم‌سازی شده است. ازاین‌رو برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای و زیرساخت روستاهای بخش خاروانا به دنبال بهره‌گیری از ظرفیت‌های معادن منطقه برای کمک به دستگاه‌های متولی هستیم.
 
 
نماینده عالی دولت در شهرستان ورزقان بابیان این‌که ارتباط اهالی برخی روستاهای ورزقان به دلیل نبود پُل یا سیل بند به‌سختی انجام می‌گیرد، افزود: انتظار داریم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در احداث ابنیه فنی و ایجاد زیرساخت‌ روستاهای محروم شهرستان ورزقان مساعدت و مشارکت بیش‌ازپیشی داشته باشد.
 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از آمادگی اداره کل متبوع برای تسهیل درروند ارائه خدمات به مردم بخش خاروانا خبر داد و افزود: هرچند صدور مجوز نمایندگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌سختی ممکن است ولی با توجه به نیازهای بخش خاروانا و تسهیل در خدمت‌رسانی به مردم برای استقرار همکاران بخش خاروانا اعلام آمادگی می‌نماییم.
وی از پرداخت تسهیلات به ساخت مسکن خود مالک در بخش خاروانا و شهر ورزقان خبر داد و گفت: افرادی را که متقاضی احداث مسکن در این شهرستان و شهرستان‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت باشند را با ارائه تسهیلات حمایت می‌کنیم.
سروری ادامه داد: مردم متقاضی ساخت مسکن در بخش خاروانا به‌جای اینکه اکثریت به بانک‌ها یا ادارات جهت دریافت تسهیلات مسکن مراجعه کنند، می‌توانند با صدور وکالت‌نامه به یکی از اهالی به‌عنوان نماینده نسبت به پیگیری و دریافت تسهیلات بانکی اقدام کنند.
 
وی از آمادگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای اجرای یک طرح عمرانی رایگان با استفاده از ماشین‌آلات این اداره کل در هر یک از روستاهای هر دو بخش مرکزی و خاروانا که 50 درصد اهالی آن در سال جاری برای دریافت تسهیلات مقام سازی اقدام نمایند؛ خبر داد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان