پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 26 مهر 1400
کد 171

مجتمع آب‌رسانی فاز دو ستارخان پروژه‌ای حیاتی برای شهرستان است/ اجرای تصفیه خانه مجتمع با اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریالی 

فرماندار ورزقان گفت: انتظار می‌رود با اجراء و تکمیل پروژه فاز ۲ مجتمع آ‌ب‌رسانی ستارخان یکی از دغدعه‌های مهم مردم شهرستان ورزقان برای همیشه رفع گردد.
محمدباقر خانی امروز در آیین کلنگ‌زنی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ورزقان با اشاره به اینکه مجتمع مس سونگون برای تامین منابع آبی مورد نیاز، خط انتقال آبی را از سد حاجیلار چای اجرا نموده، اظهار داشت: با استفاده این خط انتقال سالانه ۳ میلیون متر مکعب آب شرب مورد نیاز شهر ورزقان و ۶۴ روستای شهرستان در محل مخزن روستای چراغلو مجتمع مس سونگون، تحویل شرکت آب و فاضلاب خواهد شد.

وی افزود: این پروژه در آینده قابل توسعه بوده و برای همیشه دغدعه‌های موجود برای کمبود آب شرب سالم و پایدار در شهرستان را رفع خواهد کرد.

فرماندار ورزقان با تاکید بر محدودیت منابع آبی رعایت الگوی مصرف از سوی مردم را ضروری برشمرد و افزود: با توجه به وجود مشکلاتی در حوزه آب شرب شهرستان، انتظار می‌رود؛ این پروژه در کمترین زمان ممکن اجرا و تکمیل گردد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ درصد خط انتقال پروژه مجتمع آب رسانی فاز ۲ ستارخان اجرایی شده است، ابراز امیدواری کرد: با اجرای پروژه تصفیه‌خانه و تکمیل خط انتقال مورد نیاز، بیش از ۹۰ درصد جمعیت روستایی شهرستان تحت پوشش شبکه آب شرب قرار گیرد.

ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان نیز اجرای این پروژه را برای رفع کمبود آب شرب در روستاهای شهرستان ورزقان ضروری برشمرد و افزود: برای اجرای این پروژه اعم از تصفیه‌خانه و خطوط انتقال بیش از یک هزار و ششصد میلیارد ریال در مدت زمان دو سال هزینه خواهد شد./
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 مهر 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان