پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 9 فروردين 1400
کد 169

اتکا به توانمندی‌های داخلی راهکار مقابله با تحریم

فرماندار ورزقان گفت: پشتیبانی‌ و مانع زدایی برای تحقق تولید ازجمله وظایف دستگاه‌های اجرایی مستقر در این شهرستان خواهد بود.

محمدباقر خانی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ورزقان با اشاره به نام‌گذاری سال 1400 به «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: مروری بر نام‌گذاری‌ سال‌های گذشته از سوی رهبر معظم انقلاب، نشانگر اهمیت اتکا به توانمندی‌های داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی است تا در شرایط تحریم و نوسانات اقتصاد جهانی، کشور از اقتصادی مقاوم برخوردار باشد.

وی با اشاره به ظرفیت بسیار عظیم شهرستان ورزقان در زمینه معادن تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در چهارچوب قوانین از فعالیت‌های معدنی در شهرستان حمایت خواهند کرد.

فرماندار شهرستان ورزقان خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی ورزقان ازجمله شهرک‌های صنعتی فعال و پر متقاضی در سطح استان است که دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان تسهیلگر وظیفه‌دارند از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای کمک به رونق واحدهای تولید در شهرستان بهره ‌گیرند.

وی جذب سرمایه‌گذار در صنایع معدنی، گردشگری، کشاورزی، دام‌پروری و ایجاد زمینه‌های شغلی جدید را ازجمله اولویت‌های دولت در شهرستان ورزقان برای افزایش تولید و ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر برشمرد.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 9 فروردين 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان