پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 24 اسفند 1399
کد 168

فرماندار ورزقان؛

آموزش و پروش زیربنایی توسعه است/ خود را ملزم به تأمین زیرساخت‌های آموزشی می‌دانم

فرماندار ورزقان گفت: تمامی انسان‌ها موفقیت‌های خود را مدیون معلمان به عنوان چراغ راه آینده اند.
محمدباقر خانی امروز در آئین تجلیل از برگزیدگان برتر کنکور سراسری و معلمین بازنشسته آموزش پرورش ورزقان در سال جاری، با اشاره به نقش‌آفرینی آموزش‌وپرورش در آینده جوامع، تصریح کرد: آموزش‌وپرورش برای ایفای مطلوب رسالت خود نیاز به زیرساخت‌هایی دارد که بنده چه در شهرستان‌های قبلی که در آن حضور داشتم و چه در ورزقان خود را ملزم به تأمین زیرساخت‌های آموزشی شهرستان می‌دانم.
وی افزود: در راستای تأمین زیرساخت‌های آموزشی ازجمله فضای فیزیکی مناسب دو تفاهم‌نامه بزرگ با شرکت ملی صنایع مس ایران برای احداث 14 باب مدرسه و بنیاد علوی برای احداث 17 باب مدرسه منعقدشده و نیز با استفاده از ظرفیت خیرین تفاهم‌نامه احداث 6 باب مدرسه دیگر منعقدشده و درمجموع احداث 37 باب مدرسه در شهرستان را بیان نهادیم که در سال‌های آینده احداث و تکمیل خواهند شد.
فرماندار ورزقان با اشاره به شیوع بیماری کرونا ویروس و تغییر روند آموزش از فضای حقیقی به فضای مجازی، تصریح کرد: متأسفانه شهرستان ورزقان به لحاظ برخورداری از زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی وضعیت مطلوبی نداشت که با پیگیری‌های صورت گرفته احداث 19 سایت BTS و ارتقاء تجهیزات 27 سایت موجود تحقق یافت.
وی با تشکر از توجه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل شرکت مخابرات و مدیرکل تنظیم مقررات رادیویی نسبت به شهرستان ورزقان، اظهار داشت: پوشش 90 درصدی شهرستان به لحاظ برخورداری از زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی هدف‌گذاری ما برای سال 1400 با مساعدت مدیران کل مربوطه است.
 خانی با اشاره به رشد و سرعت قابل‌توجه دانش و فناوری‌های نوظهور، خاطرنشان کرد: فناوری‌های نوظهور بازندگی روزمره انسان تلفیق یافته‌اند که باید همسو با این سرعت در مسیر تجاری‌سازی علم و دانش تولیدی حرکت کرد.
وی راه‌اندازی مرکز نوآوری ورزقان را اقدامی ارزنده برای حرکت در مسیر علم و فناوری توسط جوانان منطقه و تجاری‌سازی علوم تولیدی جوانان و نخبگان شهرستان قلمداد کرد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 24 اسفند 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان