پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 19 اسفند 1399
کد 164

خانی؛

 نخبگان شهرستان نباید نسبت به توسعه بی‌تفاوت باشند/پرهیز از حواشی، راه نجات ورزقان

فرماندار شهرستان ورزقان گفت: ورزقان به‌رغم برخورداری از پتانسیل‌های بی‌نظیر در حوزه‌های متعدد آن‌گونه که باید توسعه‌نیافته که یکی از مهم‌ترین دلایل آن عدم ایفای نقش و بی‌تفاوتی نخبگان شهرستان نسبت به مسائل و توسعه منطقه بوده است.
محمدباقر خانی در نشست هم‌اندیشی با کارشناسان روابط عمومی دستگاه‌های مستقر در شهرستان ورزقان بابیان اینکه این شهرستان توانمندی‌های بسیاری در زمینه‌های معادن، گردشگری، کشاورزی، دام‌پروری و گیاهان دارویی دارد، اظهار داشت: دوقطبی بودن، سیاست زدگی، عدم ایفای نقش از سوی نخبگان و عدم مطالبه گری مردم ازجمله دلایل توسعه‌نیافتگی شهرستان ورزقان است.
وی افزود: وجود معدن مس سونگون به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های خدادادی نتوانسته است در توسعه منطقه نقش ایفا نماید و به نظر می‌رسد این ما بوده‌ایم که طی سال‌های گذشته از برکات این ثروت عظیم در توسعه شهرستان بهره نگرفته‌ایم.
 
فرماندار ورزقان با تأکید بر اینکه پیمانکار اجرای فاز 3 کنسانتره معدن مس سونگون به‌زودی معرفی می‌شود، خاطرنشان کرد: در مجموعه برای فاز 3 کنسانتره و دیگر طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون ازجمله ذوب و پالایش بیش از 200 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حال انجام است که یک‌سوم این سرمایه‌گذاری، نظیر احداث تأسیسات ساختمانی صورت گرفته و با تکمیل این طرح‌ها فرصت‌های شغلی قابل‌توجهی در شهرستان به وجود خواهد آمد.
وی با اشاره به وجود محرومیت در زمینه‌های مختلف در شهرستان ورزقان، وحدت و هم‌افزایی را گامی مهم در جهت رفع محرومیت‌ها دانست و افزود: به‌رغم وجود منابع آبی قابل‌توجه، بسیاری از روستاهای شهرستان با مشکل آب شرب مواجه‌اند، یا اینکه در زمینه برخورداری از راه‌های روستایی آسفالته با 46 درصد پایین‌تر از میانگین استانی (85 درصد) قرار داریم.
خانی تصریح کرد: مردم شهرستان به‌ویژه جوانان ازلحاظ مهارتی و اقتصادی باید توانمند شوند که در این راستان مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) برای ایجاد مشاغل خرد متناسب با توانمندی‌های شهرستان را اخذ کرده‌ایم که از سال آینده شاهد حضور مؤثر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان خواهیم بود.
وی افزود: هماهنگی‌های لازم برای انعقاد تفاهم‌نامه چندجانبه برای ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با پتانسیل‌های شهرستان نظیر مهارت‌های موردنیاز در صنایع معدنی، صنایع‌دستی مسی و زیورآلات جهت بهره‌مندی جوانان جویای کار شهرستان صورت گرفته است.
نماینده عالی دولت در ورزقان ارتقاء سطح فرهنگ عمومی در شهرستان در کنار راه‌اندازی مرکز نوآوری و توسعه گردشگری به‌ویژه بوم گردی را ازجمله نیازمندی‌های شهرستان برای آینده‌ای روشن دانست و از تلاش‌های امام‌جمعه و نماینده مردم شهرستان در این خصوص قدردانی کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: روابط عمومی دستگاه‌ها باید به‌عنوان پیشانی سازمان‌ها ضمن بیان عملکرد‌ها به مردم و برقراری ارتباط دوسویه با آنان در ایفای مطلوب وظایف سازمان متبوع نقش ایفا نمایند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 19 اسفند 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان