پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 12 اسفند 1399
کد 161

تجهیز بیمارستان ورزقان با 30 میلیارد تومان

فرماندار ورزقان گفت: بیمارستان علامه جعفری ورزقان با مشارکت شرکت ملی صنایع مس ایران و دانشگاه علوم پزشکی تبریز به بیمارستان سطح 2 ارتقاء می‌یابد.
 محمدباقر خانی امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان، با اشاره به وضعیت مطلوب این شهرستان را در ارتباط با بیماری کرونا ویروس، وضعیت موجود را شکننده دانست و بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از تجمعات تأکید کرد.
 
وی با اشاره به برخی کمبودهای بیمارستان علامه جعفری ورزقان، اظهار داشت: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته طی ماه‌های گذشته، تفاهم‌نامه تجهیز و ارتقاء سطح خدمات بیمارستان علامه جعفری ورزقان به سطح 2 بیمارستانی مابین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و شرکت ملی صنایع مس ایران در حال انعقاد بوده که طی هفته‌های آینده امضاء و اجرایی خواهد شد.
 
فرماندار ورزقان تصریح کرد: برای تجهیز بیمارستان علامه جعفری ورزقان و ارائه خدمات مورد انتظار بالغ‌بر 300 میلیارد ریال برآورد هزینه شده که بر این اساس مبلغ 200 میلیارد ریال آن توسط شرکت ملی صنایع مس ایران از محل اعتبارات سال جاری این شرکت تأمین و مابقی هزینه موردنیاز نیز از محل اعتبارات سال آینده شرکت ملی مس تأمین خواهد شد.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود برخی مشکلات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان، عنوان کرد: باهدف بهبود شرایط آموزش آنلاین ناشی از شیوع بیماری کرونا ویروس، تأمین زیرساخت‌های ارتباطی برای افزایش بهره‌مندی مردم و نیز تقویت زیرساخت‌های گردشگری شهرستان در سال جاری 19 سایت BTS جدید بااعتباری بالغ‌بر 310 میلیارد ریال احداث‌شده و 27 سایت در اولویت ارتقاء تجهیزات به نسل 3 و 4 اینترنت قرارگرفته‌اندکه بخش قابل‌توجهی از آن نیز صورت گرفته است.
 
خانی از حسن توجه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت مخابرات استان در خصوص اجرای پروژ‌ه‌های فوق قدردانی کرده و افزود: علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته کمبودهایی نیز وجود دارد که پیگیری‌های لازم برای رفع این کمبودها در دستور کار قرار دارد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 اسفند 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان