پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 29 بهمن 1399
کد 160

فرماندار ورزقان:

راه‌اندازی مرکز نوآوری اقدامی ماندگار در شهرستان است

فرماندار ورزقان گفت: راه‌اندازی مرکز نوآوری ورزقان نقش بسیار موثر در شکوفایی استعدادها و توانمندی‌های بالقوه شهرستان ورزقان خواهد داشت.
محمدباقر خانی امروز در حاشیه بازدید از محل مورد نظر برای راه‌اندازی مرکز نوآوری ورزقان در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان که با همراهی رئیس پارک علم و فناوری استان و معاون مهندسی مجتمع مس سونگون ورزقان برگزار شد، اظهار داشت: این مرکز به رشد و توسعه شهرستان با ایده‌های و نوآوری‌ها و تولید محتوا کمک بسیار شایانی خواهد کرد.
وی مس سونگون را یکی از بزرگترین معادن مس دنیا و ظرفیتی بسیار مهم برای شهرستان دانست و خاطر نشان کرد: مس سونگون با حمایت از نوآوری و ایده‌های جدید ضمن کمک به توسعه بیش از پیش شهرستان با استفاده از پتانسیل‌های موجود در بحث اشتغال به تک قطبی موجود در خصوص تقاضای اشتغال از سوی جوانان برای کار در این معدن پایان خواهد داد.
فرماندار ورزقان، کشاورزی، دام‌پروری، آبزی پروری، پرورش زنبور عسل، گیاهان دارویی، گردشگری و صنایع پایین دستی مس و طلا و دیگر معادن را از جمله ظرفیت‌های شهرستان برشمرد و از گروه‌های استارتاپی و نخبگان شهرستان برای صنعتی سازی و برند سازی محصولات تولیدی شهرستان دعوت کرد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 بهمن 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان