پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 9 بهمن 1399
En
تاریخ : شنبه 13 دي 1399
کد 147

‍احداث سایت اطفای حریق در ورزقان با اعتبار ۲۵۰ میلیارد

فرماندار ورزقان از مشارکت مجتمع مس سونگون برای احداث سایت اطفای حریق جنگل و مرتع و امداد کوهستان در محدوده روستای خوینه‌رود از توابع بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.
محمدباقر خانی امروز در جلسه هماهنگی احداث سایت اطفای حریق مرتع و جنگل و امداد کوهستان در محدوده روستای خوینه‌رود ورزقان، با اشاره به وقوع سالانه چندین مورد آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های ارسباران از مشارکت مردم محلی در اطفای این آتش‌سوزی‌ها قدردانی کرد.
وی با تاکید تامین امکانات و زیرساخت‌های لازم جهت اطفای حریق جنگل و مرتع، احداث سایت اطفای حریق در جنگل‌های ارسباران را با توجه به ذخایر ژنتیکی این جنگل‌ها بسیار حائز  دانست.
فرماندار ورزقان با اشاره به اینکه این شهرستان ۶ درصد از مراتع استان را با ۱۴۶ هزار هکتار و ۴۵ هزار هکتار از جنگل‌های ارسباران را در خود جای داده است، اظهار داشت: احداث سایت چند منظوره در محدوده روستای خوینه‌رود که مطالعات آن به دهه ۷۰ باز می‌گردد؛ امکان بسیار مهمی برای پیشگیری و مقابله با آتش‌سوزی در مناطق جنگلی این شهرستان و دیگر شهرستان‌های ارسباران به شمار می‌رود.
 
وی افرود: این سایت با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال با مشارکت مجتمع مس سونگون و با هدف اطفای حریق جنگل‌های ارسباران در ۶ شهرستان با امکاناتی نظیر پد بالگرد، حوچه آب و سایر تجهیزات مقابله با آتش و امداد کوهستان به زودی اجرایی می‌شود.
خانی در بخش دیگری از سخنانش راه‌اندازی نهاستان درختان سازگار با اقلیم منطقه و جنگل‌های ارسباران را دیگر اقدام مجتمع مس سونگون برای احیا و توسعه مناطق این شهرستان برشمرد و از همراهی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و مدیر مجتمع مس سونگون در اجرای پروژه‌های زیست محیطی در شهرستان قدردانی کرد.
هنربر مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از اقدامات پیشگیرانه و امدادی مس سونگون در مواقع بحران از جمله آتش سوزی مناطق جنگلی، احداث مجتمع امداد جاده‌ای و سایت اطفای حریق و همچنین همراهی با ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا ویروس تشکر کرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر و معاون مدیرکل محیط زیست استان از جمله دیگر اعضای حاضر در این جلسه بودند.
  • نوشته شده
  • در شنبه 13 دي 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان